Генітальний герпес у чоловіків – симптоми і лікування

Генітальним герпесом доктора називають інфекцію герпетичного виду на зовнішніх або внутрішніх статевих органах. Хвороба досить поширена – цей вид є другою за частотою формою захворювання серед всіх видів герпесу. Генітальний герпес найчастіше виникає після статевого контакту із зараженою людиною і набагато рідше за інших обставин, у тому числі контактно-побутових.

Клінічна картина генітального герпесу

Існує два види генітального герпесу: первинний і рецидивуючий. Іноді серед хворих зустрічається простий герпес геніталій, що не має симптомів. Первинний генітальний герпес найчастіше з’являється в осіб молодого віку після початку статевого життя. Якщо чоловік інфікований первинним генітальним герпесом, то у нього на геніталіях утворюється велика площа поразки: інфекція може захоплювати крайню плоть, головку, мошонку і шкіру статевого члена. В окремих випадках висип з’являється на сідницях і внутрішньої поверхні стегон.
Серед симптомів первинного генітального герпесу можна відзначити виражену гіперемію і набряк статевих органів. Слідом за появою висипань на них виникають мутнуваті бульбашки. Після їх розкриття на шкірі з’являються великі вологі ерозії, які з часом можуть об’єднуватися між собою, утворюючи хворобливі виразки. Їх загоєння в більшості випадків відбувається за два-чотири тижні. Потім на місці висипу можуть залишатися світлі плями.

Під час перебігу первинного генітального герпесу у чоловіків можуть виникати такі побічні симптоми, як висока температура, сменяющаяся ознобом; головний біль, загальна втома і міалгія. Іноді пацієнти скаржаться на невралгію сідничного нерва. Симптоматика збільшується протягом 3-4 днів після початку висипу і поступово знижується на тлі її зменшення. Також хворих часто турбує свербіж, печіння і гнійні виділення з сечівника. Через тиждень після початку симптомів починають хворіти і збільшуватися пахові лімфовузли.

Рецидиви генітального герпесу

Рецидиви генітального герпесу трапляються набагато частіше, ніж первинна форма захворювання. Загострення, як правило, проходять значно спокійніше. Якщо ускладнення виникають часто – більше шести разів на рік, це досить негативно впливає на емоційний та психологічний стан пацієнта.

Симптоми рецидиву генітального герпесу схожі з первинною інфекцією – ураження шкіри спостерігається на статевому члені або на лобку. Після перших симптомів на шкірі формується отечное пляма з бульбашками. Після їх розкриття утворюється хвороблива ерозія. Через два тижні ерозія заживає, не залишаючи слідів.

Що впливає на появу генітального герпесу у чоловіків?

У багатьох випадках чоловіки несерйозно ставляться до наявності у них простого герпесу. Таке ставлення загрожує погіршенням і загостренням перебігу захворювання, оскільки відбувається поступове зниження рівня імунної системи. Через це збільшується ризик розвитку ускладнень. Також вкрай негативно на хід захворювання впливає зловживання алкоголем. Це теж знижує імунітет і може служити причиною появи частих рецидивів герпесу.

Терапія генітального герпесу у чоловіків

Найголовніше в лікуванні генітального герпесу – це правильний вибір типу лікування. Як правило, незалежно від стану висипань і наявності загострень, хворому необхідно комплексне лікування. Головною помилкою в лікуванні є застосування лише місцевих противірусних препаратів. Але така терапія не лікує інфекцію, а лише ефективно усуває прояви інфекції на шкірі. Вірус герпесу живе в самому організмі, а не на шкірі, тому боротися з ним потрібно зсередини, за допомогою противірусних ліків широкого дії.
Кращим варіантом лікування буде застосування комбінованої терапії ациклічних нуклеозидів та інтерферонів. Ациклічні нуклеозиди перешкоджають розмноженню вірусу простого герпесу, а білки інтерферони знищують його форми в організмі пацієнта.

На сьогоднішній день одним з кращих препаратів на основі інтерферонів для комплексного лікування генітального герпесу є Вітаферон. Він містить в собі рекомбінантний альфа-2b інтерферон і вітаміни С. До того ж цей препарат не має жодних побічних ефектів і повністю безпечний.

Задайте вопрос квалифицированному специалисту