Гнійний лімфаденіт. Класифікація лімфаденіту.

Давайте спочатку розглянемо, що таке лімфаденіт? Лімфаденіт – це запалення лімфовузлів неспецифічного або специфічний характер. Перебіг лімфаденіту обусловулено не тільки збільшенням в обсязі лімфовузлів, а й головним болем, нездужанням.

Виділяють основну причину виникнення лімфаденіту, як наслідок перенесених захворювань. Місце, де мешкає лімфаденіт стає гнійним. Від нього і поширюється на інші органи захворювання. З потоком лімфи мікроорганізми потрапляють в регіонарні лімфовузли.

Можливо і проникнення інфекції через шкіру, це прямий шлях зараження лімфовузлів.

Нормальне функціонування лімфатичної системи залежить від реакції лімфовузлів при лімфоденіт. Лімфовузли захищають лімфотіческіх систему від проникнення всередину інфекції.

Гнійний лімфоденіт найчастіше виникає в області голови. Гнійний процес на ранній стадії протікає без будь-яких ознак.

 

Симптоми гнійного лімфаденіту

Основні фактори, при яких можна визначити гнійний лімфаденіт:

 • набряклість лімфовузлів
 • на місці ураження з’являються гнійні рани
 • в області поразки виявляються капсули лімфовузла

У більшості випадків лімфаденіт протікає разом з лімфангітом. Загальна інтоксикація організму здійснюється за нагноєння вузол. Самопочуття пацієнта погіршується, підвищується температура, з’являється головний біль.

Місце нагноєння збільшується в розмірі, утворюється абсцес. Потрібно вчасно звернеться до хірурга для його розкриття. В іншому випадку гній може проникнути в навколишні тканини.

Лікар легко промацує збільшені лімфовузли. Характерна форма лімфаденіту гостра неспецифічна.

Якщо гній потрапляє в бронхи з’являється бронхопульмональний свищі, в стравохід – стравохідний свищі.

До інших ускладнень, які може спровокувати лімфаденіт відносять:

 

Класифікація лімфаденіту

Лімфаденіт ділиться на кілька видів:

 1. абсцедирующий
 2. бактеріальний
 3. гнійний
 4. не гнійний

Абсцедирующий лімфаденіт відноситься до гострої формі перебігу захворювання. Перетікає в цю фазу лімфаденіт при недотриманні прийому лікарських препаратів. Під час приступити до лікування, ось основний метод швидкого одужання.

Лімфаденіт приносить не тільки хворобливі відчуття, але і дискомфорт для життєдіяльності пацієнта.

На розвитку будь-якої форми лімфаденіту впливають такі чинники:

 • стрес
 • імунітет
 • Хронічне захворювання
 • переохолодження

Симптомами абсцедуючої лімфаденіту виступає підвищення температури, з’являються проблеми зі сном. У дітей хвороба проявляється у вигляді інтоксикації.

Розвитку бактеріального менінгіту залежить від потрапляння бактерії в організм людини. Серед бактерій, які впливають на розвиток лімфаденіту виступають стафілококи, стрептококи, бруцельоз, ретикульоз.

При не гнійному лімфаденіті лікування дещо інше. В основи входять протизапальні препарати, фізіотерапевтичне лікування, антибіотики.

Всі запальні процеси в лімфовузлах вказують на зниження імунітету. Організм втрачає властивість захищатися від чужорідних тіл. Препарат Вітаферон приймають для профілактики і для допомоги імунітету знайти колишні сили для боротьби з мікроорганізмами.

Також Вітаферон має противірусну, протимікробну, антіпроліферантним дією. Вітаферон відноситься до групи інтерферонів. Рекомбінантний інтерферон альфа-2b, аскорбінова кислота входять до складу цього препарату.

 

Задайте вопрос квалифицированному специалисту