Гонорея. Симптоми. Лікування. Причини.

Гонорея – це захворювання з інфекційним характером. Збудником захворювання є гонокок, який при потраплянні всередину організму вражає слизові оболонки сечостатевого тракту і кишечника, кон’юнктиви і ротоглотки. Спосіб передачі гонореї є через статевий контакт з вірусоносієм.

Гонорея відноситься до групи венеричних захворювань. Хвороба протікає важко з ураженням внутрішніх органів. Розповсюджується серед молодих людей.

Гонорея протікає в трьох формах:

  1. Гострий
  2. Підгострий
  3. Хронічний

У вигляді ускладнень з’являються захворювання більш складного характеру. У чоловіків і жінок вони різного характеру. Наприклад, у чоловіків проявляється у вигляді епідидиміту, а у жінок провокує розвиток безпліддя.

При попаданні інфекції в жіночий організм, гонокок проникає в матки і придатки, що протікає запальний процес негативно впливає на їх функціонування.

Гонококк проникає не тільки в геніталії, а й вражає інші органи, як серце, очі, суглоби, шкіру.

 

Симптоми гонореї

У чоловіків і жінок симптоми відрізняються в зв’язку з різною будовою геніталій. За статистикою, високий відсоток протікання захворювання безсимптомно. При попаданні гонокока в організм він поширюється в швидкому темпі, що небезпечно для організму.

У деяких випадках все ж можливо прояв захворювання з якимись симптомами:

  1. Виділення з статевого члена
  2. Біль при сечовипусканні
  3. Виділення з піхви жовтуватого кольору
  4. Вагінальні кровотечі
  5. Хворобливі відчуття внизу живота у жінок

Гонорея небезпечна своїми наслідками. Ускладнення виникають у вигляді зміни геніталій, уражаються дуже серйозно внутрішні органи (серце, нирки, очі, головний мозок, шкіра, суглоби і т.д.)

Потрапляючи в організм гонококка розвивається гонококовий фарингіт або гонококовий проктит. Яка форма гонореї розвивається, залежить від місця ураження інфекції. При гонококковом фарингіті уражається горло. При гонококковом проктиті – пряма кишка.

  Причини гонореї

Основний спосіб поширення гонореї – це статевий акт. Також при контакті з вірусоносієм при анальному зносинах і оральному статевому акті можливо заразиться гонококком.

У жінок так побудований організм, що при контакті з чоловіком у якого присутній гонококк, інфекція передається в будь-якому випадку. Так, як у чоловіків дуже низький відсоток зараження, що дає можливість уникнути інфікування.

Гонококк не може вижити в зовнішньому середовищі, з цього контактно-побутовим шляхом він не передається. Гонорея відноситься до венеричних захворювань.

Необхідно уникати зв’язків з мало знайомими людьми. Так, як гонореї властиво протікати безсимптомно, дуже висока ймовірність існує зараження.

 

  Лікування гонореї

При призначенні лікарської терапії спочатку призначається діагностика захворювання. Здаються різного виду лабораторні аналізи – мазок, бактеріальний посів, імуноферментний аналіз.

Лікування грунтується на антибіотикотерапії. Лікар повинен звернути увагу на клінічну картину захворювання і присутність симптомів.

Забороняється самолікування, так як при вживанні не тих ліків розвивається хронічна форма гонореї. При поганому стані пацієнта, лікування проводиться в стаціонарному відділенні дотримуючись постільний режим.

Після вживання антибіотиків, призначається імуно відновлює терапія. Препарат Вітаферон підійде для зміцнення імунної системи і допоможе організму швидко відновитися.

Якщо у людини з’явилися симптоми, що насторожують, необхідно відразу проконсультуватися у лікаря. Виявлення захворювання на ранній стадії дає можливість уникнути ускладнень і вилікувати гонорею в домашніх умовах.

Задайте вопрос квалифицированному специалисту