Імунітет людини. Правда і факти.

Імунітет людини і всі супутні питання – завжди популярна тема в медицині. Навколо цієї глибокої теми існують як правдиві, так і негативні думки. Внаслідок непрофесійного підходу і призначають неправильні препарати для зміцнення імунітету. Перш ніж підвищувати імунну систему, слід представляти всю складність взаємодії імунних механізмів і каскадність імунної відповіді організму на різні несприятливі дії.

Імунна система людини складається з двох ланок – клітинного та гуморального, які функціонують різноспрямовано, в залежності від факторів, за які вони відповідають. Коли слабшає клітинний імунітет, гуморальний – навпаки, активований. Імунна система взаємопов’язана з багатьма органами і функціонує в сукупності з нервовою і ендокринною системою. Крім цього вона чуйно реагує на збої роботи інших систем або органів. Тому слід розуміти, що на імунній системі відбивається практично все – починаючи від стресу і закінчуючи неправильним розпорядком дня.

Як зміцнити імунітет?

Враховуючи все вищесказане можна сказати, що для зміцнення імунної системи необхідно, для початку, повноцінне, різноманітне харчування. У раціоні повинні бути присутніми жири, білки, вуглеводи, вітаміни і мінерали, які містяться в різних продуктах харчування (риба, м’ясо, овочі, фрукти тощо). Всі поживні речовини допомагають боротися організму з вірусами і бактеріями. Не потрібно перевантажувати шлунок їжею. Краще приймати їжу невеликими порціями п’ять разів на день.

Стреси негативно відбиваються на організмі людини. Деякі люди не надають цьому значення. А даремно! Адже саме від стресів з’являються важкі захворювання і навіть ускладнення. Потрібно намагатися уникати сильних стресів. Важливим є здоровий восьмигодинний сон. Від недосипання людина стає розсіяним, роздратованим, з’являється втома. Це також відбивається на організмі. Люди, які мало сплять, більше всіх схильні до простудних захворювань.

Для зміцнення імунної системи не варто забувати про заняття спортом, загартовування. Також ефективним в цьому випадку буде контрастний душ. Це допоможе підтримувати організм у тонусі. Щоденні прогулянки на свіжому повітрі і позитивні думки і емоції є відмінними профілактичними заходами підтримки імунної системи.

Наостанок, для підвищення імунітету використовують імуностимулятори. Такі лікарські препарати варто приймати тільки після консультації з лікарем. Тільки кваліфікований фахівець може призначити вам прийом імунних засобів. Самостійно приймати такі медикаменти забороняється, бо це може зашкодити здоров’ю.

Один з таких препаратів вже протягом багатьох років використовується в медичній практиці. Препарат нового покоління Вітаферон володіє як імуномодулюючими, так і противірусними властивостями. Також препарат безпечний для дітей і дорослих.

Не варто нехтувати своїм здоров’ям. При перших нездужання слід звернутися до лікаря. Ну і для підтримки імунітету варто дотримуватися найпростіших правил, про які говорилося раніше.

Задайте вопрос квалифицированному специалисту