Кон’юнктивіт – поширене захворювання очей

Кон’юнктивіт є очним захворюванням. Це загальна назва для хвороби, при якій запалюється внутрішня частина очі – кон’юнктива.

Існує ряд причин, які сприяють виникненню даного захворювання: попадання в очі будь-якого роду інфекції; дію алергену; вплив ультрафіолетового випромінювання; побічний ефект від тривалої прийому антибіотиків; ігнорування правил особистої гігієни; при хронічних захворюваннях носа і очей.
Як і будь-яка інша хвороба, кон’юнктивіт буває хронічним і гострим. Хронічне захворювання протікає мляво, як правило, у дорослих і може бути наслідком впливу на очі подразника або при хронічних захворюваннях носа і слізних шляхів. Найчастіше вражає обидва ока. Гостра ж форма протікає більш явно і може супроводжуватися виділенням гною з очей.

Існує три форми гострого кон’юнктивіту: бактеріальна, вірусна і алергічна. При бактеріальної формі найчастіше вражені обидва ока з рясним виділенням слизу. Вірусна форма вражає одне око. Спостерігається значно менше виділень. Алергічна форма незмінно супроводжується палінням. Хворі скаржаться на «відчуття пилу в очах».

Лікування і профілактика кон’юнктива

В аптеках міста є безліч препаратів, за допомогою яких лікують кон’юнктивіт, однак не професіоналу досить складно розібратися в цьому достатку. Тому при виявленні у себе або своїх близьких симптомів кон’юнктивіту варто негайно звернутися до лікаря (офтальмолога). При огляді лікар може взяти мазок для визначення виду захворювання. Алергічна форма викликається алергеном і для лікування слід прибрати збудник.

Враховуючи той факт, що кон’юнктивіту, в більшій мірі, схильні діти, у тому числі новонароджені, лікування повинно бути не тільки ефективним, але й максимально щадним. Рекомендується використовувати ректальні противірусні свічки Вітаферон. Вони відносяться до класу імунобіологічних препаратів. Аскорбінова кислота (вітамін С) в його складі підсилює дію інтерферону. Ректальне введення забезпечує швидкий лікувальний ефект. Вітаферон повністю безпечний для здоров’я вагітних і годуючих жінок.
Профілактична робота над бактеріальним кон’юнктивітом зводиться до дотримання гігієни очей. Обов’язковим правилом є миття рук з милом, якомога частіше. Категорично забороняється брудними руками чіпати очі, так як в такому випадку ймовірність попадання інфекції значно збільшена. Рекомендується так само використовувати одноразові носовички. При профілактиці алергічного кон’юнктивіту слід виявити алерген безпосередньо обмежити себе від нього.

Від кон’юнктивіту не застрахований ніхто, проте варто пам’ятати, що в групі ризику знаходяться діти, люди схильні до алергій і ті, хто схильні до зовнішніх подразників. Правила особистої гігієни очей зможуть уберегти Вас від небажаних наслідків кон’юнктивіту. Якщо ігнорувати і не лікувати захворювання, це загрожує втратою зору. Бережіть себе і будьте здорові!

Задайте вопрос квалифицированному специалисту