Лікування та діагностика кандидозу у чоловіків

Така хвороба, як молочниця (кандидоз) може бути виявлена ​​не тільки у жінок – це грибкове захворювання має здатність вражати і чоловічий організм. Незважаючи на дещо інші симптоми, характерні для чоловічої сечостатевої системи, діагностика кандидозу проходить приблизно також, як і у жінок – методом лабораторного дослідження. Якщо в аналізах хворого виявлено велику кількість грибка родини Candida – це є головним підтвердженням наявності молочниці.
Ще одним фактором, який може побічно спонукати чоловіка звернутися до лікаря з метою перевірки на предмет захворювання кандидозом – це наявність молочниці у його статевої партнерки. Слід враховувати, що сам по собі грибок кандида в помірній кількості не представляє шкоди, як для чоловіка, так і для жінки. Патологія виникає тоді, коли кандида під впливом сприятливих для нього факторів розмножується в неконтрольованих кількостях.

Лікування кандидозу у чоловіків

Як і при лікуванні багатьох інших захворювань сечостатевої сфери, лікування кандидозу у чоловіків повинно враховувати кілька моментів: симптоми пацієнта, результати аналізів, наявність супутніх захворювань і чинники, що вплинули на розвиток захворювання. Як правило, кандидоз у чоловіків лікується комплексними заходами: таблетками або капсулами для прийому всередину, і мазями та кремами для місцевого застосування.

Особливості терапії кандидозу

Якщо чоловік відчуває хворобливість тільки на голівці і на крайньої плоті статевого члена, достатньо буде місцевого лікування за допомогою протигрибкових мазей. Якщо ж у пацієнта діагностований баланіт або баланопостит, необхідно застосовувати протигрибкові препарати, як у вигляді мазей, так і у вигляді таблеток для прийому всередину. У випадку, якщо у чоловіка виявлений кандидозний уретрит і цистит, то потрібно призначити системну терапію за допомогою препаратів, найбільш вираженого антікандідозного ефекту.

Лікування хронічного кандидозу у чоловіків

Нерідко кандидоз у чоловіків набуває хронічної форми. Симптоми можуть бути незначними або ж взагалі відсутнім, але збудник при цьому може знаходитися на слизових оболонках і на шкірі в неактивній формі. У цьому випадку пацієнт повинен застосовувати обидва варіанти лікування кандидозу – препаратами місцевого застосування і таблетками для перорального прийому.
Лікування хронічного кандидозу у чоловіків складно тим, що застосування недостатньої дози або терміну лікування може призвести до того, що збудник захворювання зможе придбати стійкість до препарату і стати нечутливим до нього. Таким чином, лікування стає неефективним.

Для того, щоб цього уникнути, необхідно проводити бактеріологічні посіви, з’ясовуючи чутливість пацієнта до протигрибкових препаратів. Недооцінка цього загрожує появою рецидивів захворювання через деякий час.

Вітаферон при кандидозі у чоловіків

Найчастіше кандидоз у чоловіків супроводжується зниженням загального імунітету організму. Щоб цього уникнути, потрібно включати в терапевтичний комплекс застосовуваних препаратів інтерферони. Серед сучасних препаратів групи інтерферонів хорошим ефектом володіє засіб Вітаферон у вигляді ректальних свічок. Його застосування допомагає в найкоротший термін поліпшити стан імунітету і знизити запальний процес. Маючи у своєму складі інтерферон альфа-2b і вітамін С, Вітаферон може різко збільшити кількість природних інтерферонів в організмі і придушити бактеріальну інфекцію. До того ж його застосування дозволяє знизити дози противірусних препаратів при комплексній терапії кандидозу у чоловіків.

Задайте вопрос квалифицированному специалисту