Лікування та діагностика уреаплазмоза у чоловіків

Підтвердити або спростувати діагноз урогенітального уреаплазмозу можна тільки після лабораторного аналізу. Через те, що симптоми цього захворювання не мають яких-небудь специфічних відмінностей, грунтуватися лише на скарги пацієнта не можна. Діагностика урогенітального уреаплазмозу широко поширена і швидко може дати повну картину захворювання в організмі.
На даний момент є кілька методів такої діагностики:

Бактеріологічний метод – аналізи людини, на яких може бути уреоплазма, поміщають в живильне середовище для стимуляції росту бактерій. Для цього може бути використаний зішкріб з сечовипускального каналу. Завдяки цьому методу можна отримати гарантований відповідь, що є збудником хвороби і як уреоплазма реагує на антибіотики. Єдиний недолік – цей вид діагностики вимагає чимало часу (від 7 до 10 днів).
Полімеразна ланцюгова реакція є найпоширенішим методом діагностики уреаплазмозу. З його допомогою можна швидко дізнатися про наявність генетичного матеріалу в біологічному матеріалі, але не можна визначити чутливість до антибіотиків.
Інші методи: прямої імунофлюоресценції і іммуннофлюоресцентний аналіз гарантують лише 50-75% точності, однак вони дешеві і прості, що робить їх досить популярними.

Лікування уреаплазмозу в чоловіків

Після встановлення точного діагнозу лікар призначає курс лікування уреаплазмозу для обох статевих партнерів – як для чоловіка, так і для жінки. При цьому вони повинні відмовитися від статевих контактів до повного одужання.

Лікування захворювання складається з застосування антибактеріальних та імуностимулюючих препаратів. Антибіотики найкраще використовувати з групи макролідів і фторхінолонів – вони мають найменшу резистентність уреаплазми. Тривалість курсу терапії залежить від активності збудника і, як правило, становить від 10 до 21 дня.

Уреаплазмоз вважається не дуже агресивним до імунітету захворюванням, що робить його «непомітним» для активізації імунного захисту у вигляді запалення. Тому, для активізації захисних реакцій організму слід застосовувати засоби, що збільшують імунні механізми захисту. Збільшити імунну відповідь на захворювання можна, якщо активізувати мононукларно-фагоцитарну систему, що допоможе антигену повідомити імунній системі про атаку на організм чужорідного агента.

Інтерферон при уреаплазмозі у чоловіків

Фахівці рекомендують для лікування чоловічого уреаплазмоза використовувати протизапальний препарат Вітаферон. Він складається з рекомбінантного альфа-2b інтерферону в поєднанні з вітаміном С. Завдяки функції помірної активації мононуклеарно-фагоцитарної системи він набагато ефективніше, ніж багато інші імунні ліки. Застосування Вітаферона може збільшити захист імунітету і не допустить надлишку антигенів, перевищення числа яких може призвести до виникнення реактивного стану. При використанні Вітаферона можна зменшити дози застосовуваних антибіотиків, що благотворно позначиться на стані бактеріальної мікрофлори і зменшить токсичний ефект після застосування антибактеріальних препаратів.
Включення в комплексне лікування уреаплазмоза кошти Вітаферон помітно поліпшує прогноз одужання пацієнта, як при неускладненій формі, так і за наявності ускладнень.

Додаткові методи

Якщо в ході захворювання з’явилися ускладнення, то для ефективності лікування застосування лікарських препаратів потрібно поєднувати з фізіотерапією і масажем простати. Також хворому обов’язково потрібно дотримуватися дієти з зменшенням або повним обмеженням жирного, гострого і солоного, оскільки така їжа подразнює вплив на процес сечовипускання. Хворому до повного одужання не можна вживати алкоголь.

Профілактика уреаплазмоза у чоловіків

Щоб не витрачати час, нерви, здоров’я і гроші на лікування уреаплазмоза, краще подумати про те, як його можна уникнути. Профілактика цього захворювання досить проста – потрібно уникати безладних статевих зв’язків, мати одного сексуального партнера, якому можна довіряти. Якщо ж статевий контакт проходить з малознайомим партнером, обов’язково використовуйте презерватив.

Варто взяти за правило регулярно обстежуватися у лікарів. Перш за все, це відноситься до чоловіків, які ведуть активне статеве життя з частою зміною партнерів. Таким людям при перших, навіть самих незначних, симптомах хвороби потрібно відразу ж звертатися до лікаря.

Задайте вопрос квалифицированному специалисту