Лікування хламідіозу під час вагітності

Будь-яка жінка хоче, щоб її вагітність і пологи пройшли без проблем, адже народження здорового малюка – це мрія кожної майбутньої мами. І саме через це багато жінок завчасно планують вагітність, щоб заздалегідь повністю обстежитися на предмет виявлення ще до зачаття можливих захворювань і патологій.
Але бувають і такі випадки, коли хвороба виникає під час вагітності. І серед таких патологій одна з найнеприємніших і небезпечних – хламідіоз. Лікування цього захворювання ускладнюється тим, що при вагітності більшість ефективних препаратів від хламідіозу застосовувати не рекомендується, оскільки це може спричинити мимовільний аборт чи іншу серйозну патологію у розвитку плоду.

Ускладнення хламідіозу

Коли у жінки хламідіоз виявлений до зачаття, їй варто враховувати, що це захворювання цілком здатне стати причиною безпліддя, оскільки дуже негативно впливає на дозрівання яйцеклітин. Інфекція при зараженні шийки матки роблять її пухкої, а шєєчний зів відкривається раніше терміну. Тому з’являється ризик переривання вагітності.
У цих випадках на шийку матки потрібно накладати шви, що може допомогти зберегти плід. Якщо ж хламідії проникли в слизовий шар матки, тоді збільшується ризик розвитку гіпоксії – кисневого голодування плода. А у разі відсутності лікування хламідоза при вагітності, інфекція може вразити різні органи майбутньої дитини (у тому числі очі або легені). Крім цього, після пологів хламідії можуть стати причиною гострого гнійного процесу в матці.

Загальні принципи терапії хламідіозу

Основною метою лікування хламідіозу є усунення впливу збудників інфекції на організм жінки під час вагітності. Для терапії цього захворювання найкраще застосовувати препарати, які можуть блокувати ріст і розмноження інфекції. Також рекомендуються ліки для зняття неприємних симптомів, лікування супутніх патологій та підвищення імунітету. Застосовувати під час вагітності на ранніх термінах антибіотики вкрай небажано – оскільки основні системи життєзабезпечення плода не сформовані, це може викликати порушення в розвитку. Антибактеріальні засоби можна призначати лише з 20-22 тижня строку. У першій третині вагітності антибіотики можна застосовувати тільки в разі великого ризику погіршення самопочуття жінки або загибелі плоду.

Імунітет вагітної жінки і хламідіоз

Як відомо, при вагітності імунітет знижується – це необхідно для недопущення відторгнення плоду організмом. Але це ж небезпечно загостренням хронічної форми хламідіозу, що сприяє ще більшому зниженню імунної системи. Крім цього, організм вагітної жінки стає беззахисним до багатьох інших інфекцій. Допомогти в зміцненні імунітету у вагітних можуть противірусні препарати, наприклад, Вітаферон, який у вигляді свічок можна застосовувати, починаючи з 14 тижня вагітності. Завдяки своєму складу, Вітаферон може швидко придушити осередки запалення багатьох супутніх інфекцій.

Лікування хламідіозу під час вагітності

Більшість антибактеріальних засобів при вагітності не рекомендовані. Тому замість антибіотиків можна порадити застосування противірусного препарату Вітаферон. Він не тільки пригнічує дію та розповсюдження вірусів, але володіє помітним імуномодулюючою дією. Вітаферон може зупинити поширення хламідій, і допомагає активізувати захисні клітини. До того ж використання Вітаферона в комплексній терапії може без шкоди для курсу лікування знизити дози гормональних і антибактеріальних лікарських засобів.

Задайте вопрос квалифицированному специалисту