Найвідоміші хвороби у новонароджених дітей

Період новонародженості вважається з моменту народження малюка до кінця четвертого тижня життя. Новонароджені потребують особливої ​​уваги, тому що будь-яке захворювання може похитнути його здоров’я і привести до серйозних наслідків в майбутньому. Тому кожна молода мама повинна знати про всі хвороби, властивих новонародженим діткам. Найнебезпечніші хвороби новонароджених малюків – внутрішньоутробні захворювання і родові травми.

Асфіксія

Асфіксія новонароджених являє собою патологічний стан малюка, яке отримано в результаті кисневої недостатності. Асфіксія може бути як природженою, так і набутою. Вроджена асфіксія виникає після порушення плацентарного кровообігу. Цьому може послужити сильне скорочення матки або притиснення пуповини. Найважча форма хвороби – бліда, легка форма називається жовтою. Якщо у дитини вроджена вада серця, утруднення дихання легенів або внутрішньочерепний крововилив може бути придбана асфіксія.

Фізіологічна жовтяниця

Жовтяниця – відома хвороба, яка виникає в результаті дефектів жовчних шляхів. Це захворювання не має серйозних наслідків і порушень здоров’я малюка.

Пухирчатка новонароджених

Пухирчатка новонароджених або по-іншому стафілокок проявляється у новонароджених на тілі у вигляді дрібних бульбашкових запалень. Через деякий час бульбашки стають гнійними і збільшуються в розмірах. Ці бульбашки лопаються і залишається червоний прищ. Дитина погано їсть і не набирає вагу. Хвороба заразна і за консультацією необхідно звернутися до лікаря-педіатра.

Токсична еритема

Популярне захворювання серед новонароджений малюків. У дитини відбувається порушення сну й апетиту. Симптоми хвороби з’являються на 2-5 день після народження. На тілі дитини з’являються червоні щільні плями. Іноді в їх центрі розташовуються жовтуваті вузлики-прищики. Через пару днів вони зникають.

Кандидоз

В роті у малюка з’являються нальоти у вигляді білої плівки. При цьому вони можуть розташовуватися досить хаотично – як мовою, так і на небі чи яснах. Оскільки наліт відшаровується, це заподіює неприємні відчуття новонародженому при процедурі годування. З цим захворювання стикається третя частина новонароджених малюків.

Інфекція пупкової ранки

Це захворювання виникає у новонародженого внаслідок порушення цілісності судин пупка. Уникнути серйозних запальних наслідків – таких як пупковий сепсис, допоможе стерильна пов’язка, яку необхідно накладати на новонародженого протягом перших двох тижнів після народження. Якщо з’явилися серозні або сіро-гнійні виділення з пупка необхідно відразу ж проконсультуватися з лікарем.

Сепсис

Інфекційне захворювання, заразитися яким немовля може як внутрішньоутробно, так і під час під час пологів або після них. Симптоми захворювання – затримка росту ваги, зригування, тривале загоєння пупкової ранки, блювання, відмова від годування. Температура у малюка не підвищується, але загальний стан погіршується. Це серйозне і небезпечне захворювання, яке є смертоносним. При перших ознаках необхідно показати дитину лікарю, щоб він призначив ефективне лікування.

Задайте вопрос квалифицированному специалисту