Шкірні захворювання

Багато людей напевно помічали, що шкірні захворювання з’являються в залежності від пори року. Існує сезонна закономірність захворювань людської оболонки. Даний взаємозв’язок можна обгрунтувати з позиції фізіології організму. Спалахи бактеріально-вірусних інфекцій проявляються найчастіше восени і навесні. Саме в цей період організм людини перебудовується на новий часовий лад, знижується імунітет, вичерпуються резерви організму, а дари природи втрачають свою енергетичну цінність. Зміна світлового дня, температури, авітаміноз і багато інших факторів, які впливають на прояв сезонних шкірних захворювань. Але деякі дерматози проявляються в літній період. Це пов’язано із захворюваннями шкіри.

Загострення дерматозів розвивається в залежності від зовнішніх і внутрішніх факторів. Внутрішні чинники ведуть до розвитку хронічних шкірних захворювань в осінньо-весняний період, а зовнішні чинники впливають на розвиток захворювань шкіри в літній період. Внутрішні чинники є значною проблемою розвитку шкірних захворювань у людей. Вони ведуть до важких дерматозів зі схильністю до сезонності, як атопічний дерматит, шкірний екзема і псоріаз. Це дерматози, які залежать від пори року. Навесні і восени відбувається активація імунних механізмів, які запускають патологічні загострення шкіри. Авітаміноз і підвищена сухість шкіри характерні для осінньо-зимового і зимово-весняного пори року. Це може обумовлювати активність імунних процесів. Сприятливим сезоном для загострення простого герпесу вважається осінь і весна. Саме в ці часи року активізуються вірусних інфекції, і виникає фізіологічний іммунодіфіціт, який дозволяє прокидатися вірусу і виявлятися на шкірі.

Амебіаз шкіри відбувається через зниження імунітету у людини. Амебіаз шкіри розвивається, як ускладнення кишкового амебіазу. Шкірне захворювання проявляється на ділянці шкіри на сідницях, в промежині, навколо анального отвору, тобто там, куди можуть потрапити амеби з випорожнень хворого. На шкірі з’являються глибокі, при цьому майже безболісні виразки та ерозії з почорнілими краями, які виділяють неприємний запах.

Пізньої весни і влітку виступає кропив’янка, у вигляді алергії. Висока сонячна активність, цвітіння, підвищення температури та інші фактори сприяють розвитку такого сезонного шкірного захворювання. Як правило, влітку люди стикаються з сезонними захворюваннями шкіри від паразитів та інфекцій. В кінці літа найчастіше проявляється короста. Також високі шанси заразитися грибковими захворюваннями. Влітку і навесні від укусу кліща можна заразитися боррелиозом. Вельми неприємне захворювання, яке проявляється у вигляді еритеми. А в подальшому може призвести до системних ускладнень.

В якості лікарської терапії в медичній практиці застосовують препарат нового покоління Вітаферон. Медпрепарат має противірусні імуномодулюючі і антипроліферативні властивості. Його застосовують для лікування інфекційних, грибкових, вірусних та бактеріальних захворювань. Завдяки швидкому дії інтерферону віруси і бактерії не встигають проникнути в клітини тканин. А завдяки хімічним складом і відсутності вітаміну Е, медзасіб можна призначати не тільки дорослим, але і вагітним жінкам і дітям.

В якості профілактики сезонних захворювань шкіри рекомендується дотримуватися правил особистої гігієни, повноцінно харчуватися, а також вживати велику кількість вітамінів і мінералів.

Задайте вопрос квалифицированному специалисту