Стрептодермія у дітей і дорослих

Стрептодермія є захворювання вражає шкіру. Захворювань шкіри дуже багато різновидів. Збудниками є стрептококи і стафілококи. Стрептодермія виникає у дорослих і у дітей.

Під впливом деяких факторів, мікроби починають свою дію. Активізуватися їм допомагає якийсь ряд причин:

  1. Ведіння не здорового способу життя
  2. імунітет
  3. Контакт з носієм вірусу

Стрептококи і стафілококи присутні на різних просторах. Особливі місця, де можна заразиться це громадський транспорт, знімні квартири, використання одних і тих же речей гігієни.

Іноді стрептодермії плутають з герпесом. Людині, у якого не було ніколи цього захворювання, можна і зовсім все звести до однієї хвороби. Краще вчасно обезаружітся інформацією і в разі виникнення стрептодермии звернеться до фахівця.

 

Симптоми стрептодермії

Першим, як виявляється стрептодермія – це висипання на коді у вигляді бульбашок. Висипання не порожні а мають під всередині рідина.

З’являється почервоніння на місці ураження. Присутній свербіж в деяких випадках. Лущиться шкіра.

Місця, де проявляється стрептодермія різний – особа, спина, живіт, кінцівки. Поширюються бульбашки в швидкому темпі. Можуть вражати величезні ділянки шкіри. При початковій стадії розвитку захворювання потрібне лікування.

Також стрептодермія може проявлятися іншими симптомами:

  • підвищенням температури
  • блювотою
  • нудотою
  • Збільшенням в розмірі лімфовузлів

Серед різновидів стрептодермии виділяють суху формую. Вона вважається найважчою. Виявляється дещо іншими симптомами, при яких шкіра довго ще відновлюється.

 

Причини стрептодермії

Щоб бактерії почали свою дію, їм необхідно проникнути всередину організму. Пошкодження на шкірі – це основні причини проникнення стрептококів або стафілококів.

 

Всі мікроорганізми починають атаку на наш організм при зниженому імунітеті. Збій а організмі з’являється при хронічних захворюваннях, довгому прийомі лікарських препаратів, вживання алкоголю і шкідливої ​​їжі.

При деяких захворюваннях підвищується ризик виникнення стрептодермії (цукровому діабеті, варикозі, пітнику, стресів і т.д.)

Стрептодермія при вагітності несе шкоду дитині через навколоплідні води, впливає на загальний розвиток плода. Лікарська терапія в цьому стані жінки особливо необхідна. Лікуючі лікар ніколи не пустить це захворювання на самоплив.

 

 

 

Лікування стрептодермії

При лікуванні стрептодермії необхідно усунути не тільки наслідки, а й причини. Для запобігання розмноження висипань застосовують мазь на основі антибіотиків. Виявляється причина за допомогою діагностики.

Необхідно визначити, який саме тип збудника став причиною розвитку стрептодермії. Підвищувати імунітет також необхідно за допомогою прийомів комплексних вітамінів.

Для дітей застосовують більш щадні препарати не сильної дії. Дорослим же без антибіотиків всередину не обійтися.

Інкубаційний період при стрептодермії триває від п’яти до семи днів.

Хронічна форма стрептодермії характеризується утворенням ран на тілі, появою виразок і гнійників.

Щоб вибрати, який саме антибіотик підійде при цьому захворюванні потрібно розбиратися в його різновидах, будь-то пеніциліновий ряд або інший.

 

Профілактика стрептодермії

Після відвідин багатолюдних місць не забувати мити руки. Цей простий спосіб допоможе уберегти Вас від захворювань.

При появі подряпин, ран, тріщин обробляти їх антисептичним препаратом.

Включати в свій раціон харчування вітаміни і рослинну їжу.

Задайте вопрос квалифицированному специалисту