Туберкульозний менінгіт. Причини. Діагностика. Лікування.

Туберкульозний менінгіт характеризується тим, що при ньому бактерії потрапляють в мозкові оболонки. Головний мозок відповідає за багато функцій нашого організму. Збудники цього захворювання мікобактерії туберкульозу. Цей тип менінгіту має свої симптоми протікання хвороби.

На етапі до одужання необхідно пройти довгий курс лікування.

Причиною виникнення служить в більшості випадків знижена імунна система. На імунітет впливає багато факторів. Один з них перенесені важкі захворювання (СНІД, ВІЛ). Люди, які хворіли колись на туберкульоз також в зоні ризику розвитку туберкульозного менінгіту.

У 80 відсотках випадків мікроорганізми локалізуються в легенях. Зараз діти на багато рідше хворіють на це захворювання, ніж дорослі.

 

Причини туберкульозного менінгіту

Туберкульозна інфекція виникає при виникненні в організмі будь-якого типу туберкульозу. Сама хвороба туберкульоз може виникати в легких, геніталіях, кістках, молочній залозі та інших органах. Захворювання сильно впливає на стан здоров’я людини.

Розвивається некроз і тромбоз. Дуже небезпечні захворювання, що порушують стан пацієнта в хужую сторону. Мозкові оболонки уражаються гематогенним способом. Мікобактерії, за допомогою яких менінгіт виникає поширюються з потоком крові.

У більшості випадків туберкульоз виникає в легенях. Збудники менінгіту, мікробактерії туберкульозу, поширюються від місця запалення до головного мозку через органи дихання.

Люди з низькою захисною функцією в організмі більше піддаються зараженню, ніж люди з міцною імунною системою. Туберкульозний менінгіт передається і повітряно-крапельним шляхом, і через їжу.

 

Симптоми туберкульозного менінгіту

Симптоми туберкульозного менінгіту не чим не відрізняються від грипу, ГРВІ. Не рідко люди плутають, та й самі лікарі це захворювання з інфекційним. Клінічна картина захворювання триває близько тижня. Якщо присутні інші симптоми протягом другого тижня, вони повинні насторожити пацієнта. Звернеться за допомогою до лікаря обов’язкове справу.

Інкубаційний період триває від 5 до 8 днів. Характерні симптоми туберкульозного менінгіту:

  1. висока температура
  2. озноб
  3. головний біль з пульсацією
  4. запаморочення
  5. діарея
  6. Нудота блювота
  7. втрата апетиту

Іноді виникає запальний процес в дихальних шляхах.

Вірусне походження туберкульозного менінгіту впливає на розвиток синдрому Брудзинского і синдрому Керніга. Методів визначення захворювання існує кілька. Точну діагностику захворювання може провести тільки фахівець.

 

Діагностика туберкульозного менінгіту

Діагностика захворювання грунтується на проведенні лабораторного аналізу цереброспінальної рідини.

Для проведення диференціальної діагностики проводять КТ і МРТ головного мозку.

 

 

Лікування туберкульозного менінгіту

Лікування проходить в стаціонарному режимі. Госпіталізація хворого повинна здійснюватися в будь-якому випадку. Спостереження у лікаря обьязательно. Комплексне лікування може проходить тільки в лікарні.

Організму загрожує небезпека якщо нехтувати лікуванням. Самолікування також не приводить до добра. Постійна здача аналізів, лікарська терапія допоможуть впорається з цією недугою.

Курс лікування індивідуальний і сам по собі специфічний. Лікувати потрібно не тільки туберкульозний менінгіт, а й первинне захворювання, яке вплинуло на розвиток менінгіту. При туберкульозному менінгіті вводять антибактеріальні препарати внутрішньовенно.

Задайте вопрос квалифицированному специалисту