Уреаплазмоз у чоловіків. Симптоми і ускладнення

Уреаплазмоз – захворювання сечостатевого тракту, що виникає в результаті інфекції мікроорганізму уреаплазма уреалітікум, який має властивості, як вірусу, так і бактерії. Уреаплазмоз відноситься до венеричних захворювань і може призвести до запалення органів сечостатевої системи.
Хвороба може вражати чоловіків і жінок, але чоловіки більш схильні до інфекції – особливо ті, хто часто міняє статевих партнерів і нехтує використанням презервативів. За статистикою, приблизно половина серед усіх, хто звертається до венерологам зі скаргами на хворобливі симптоми сечостатевої системи, хворіють на уреаплазмоз, найчастіше хронічний без яскраво виражених ознак. Особливу небезпеку можуть представляти ускладнення хвороби. Якраз вони в основному стають причиною відвідування лікаря.

Симптоми чоловічого уреаплазмоза

При уреаплазмозі інкубаційний період становить з моменту інфікування приблизно місяць. Не завжди зараження уреаплазмою означає розвиток інфекції – у багатьох випадках збудник знаходиться в організмі людини, але не проявляє себе. Таким чином, чоловік може роками бути носієм захворювання, що не відчуваючи симптомів і відчуваючи себе абсолютно здоровим. Але разом з цим носій може заражати своїх сексуальних партнерів під час незахищеного статевого контакту.
Урогенітальний уреаплазмоз – це запалення в органах сечостатевої системи збудником уреаплазми уреалітікум без участі інших патогенних бактерій. Захворювання може бути гострим або хронічним. Ще однією особливістю захворювання є те, що у чоловіків інкубаційний період хвороби протікає швидше, ніж у жінок – 30-40 днів, тоді як у жінок він може бути до двох місяців. Під час розвитку уреаплазмоза чоловік, будучи носієм інфекції, може заражати своїх статевих партнерів, але не відчувати жодних симптомів хвороби. Пізніше починають з’являтися симптоми, схожі на уретрит: свербіння в області уретри, що посилюється під час сечовипускання, і невеликі слизові виділення з сечівника.

Ускладнення уреаплазмозу в чоловіків

Головною небезпекою при уреаплазмозі – це ризик початку ускладнень. Зазвичай вони виникають при відсутності симптомів на початковій стадії інфекції. При ускладненнях хворий відчуває симптоми, аналогічні простатиту, орхоепідідіміту і запаленню сім’яників.

У випадку, якщо уреаплазмоз поширюється на передміхурову залозу, виникають симптоми простатиту з болями в промежині, порушенням ерекції і проблемами з потенцією. При відсутності належного лікування уреаплазмоза може виникнути запалення передміхурової залози, яке пізніше торкнеться і насінники.
Хвороба вкрай негативно впливає на рухливість сперматозоїдів і може стати причиною чоловічого безпліддя. Якщо уреаплазмоз триває тривалий період або ж хворий не звертається за медичною допомогою, також є ризик початку циститу – запалення сечового міхура. При ньому чоловік відчуває біль в області сечового міхура і проблеми з процесом сечовипускання.

Часто чоловіки, через незначні симптомів, не надають належної уваги наявності уреаплазми, сподіваючись на швидке одужання. Однак, якщо інфекція залишається в організмі, вона впливає на передміхурову залозу і сечівник, що при зниженому імунітеті під час при застуді, запаленні, стресі або фізичному навантаженні, може стати причиною рецидиву. Якщо ж чоловік має сильний імунітет, то уреаплазма може перебувати в «сплячому» стані дуже довго. Людина при цьому стає вірусоносієм, заражаючи своїх статевих партнерів.

Задайте вопрос квалифицированному специалисту