Як лікувати генітальний герпес у жінок

Генітальний герпес широко поширений у жінок. Це багато в чому пояснюється тим, що за даними статистики, герпесом заражаються частіше жінки, а не чоловіки.
Генітальний герпес в більшості випадків вражає статеві органи. Заразитися ним можна при незахищеному статевому контакті або при користуванні спільними предметами із зараженою людиною (цей вид зараження фіксується набагато рідше). Ризик зараження багаторазово зростає, якщо у здорової людини перед статевим контактом були ушкодження шкіри або слизової оболонки на геніталіях. Варто враховувати, що в багатьох випадках у зараженої партнера немає ніяких зовнішніх ознак цього захворювання.

Симптоми герпесу

Дуже часто генітальний герпес у жінок проявляється у вигляді висипки біля великих і малих статевих губ, піхви, сечівника, шийки матки, ануса і на внутрішній поверхні стегон. Висипання у вигляді дрібних бульбашок супроводжуються свербінням і дискомфортом. Приблизно через тиждень бульбашки лопаються, залишаючи після себе ерозії і скоринки. Через тиждень-два вони замінюються здоровою шкірою.
Оскільки головним симптомом генітального герпесу є свербіж, саме через нього жінки звертаються до лікаря. Також іноді пацієнтки скаржаться на хворобливість внизу живота, в районі попереку і прямої кишки. Під час інфекції можуть збільшуватися виділення зі статевих шляхів, особливо в другій половині місячного циклу.

Ускладнення генітального герпесу

Генітальний герпес у жінок може стати причиною деяких негативних для здоров’я наслідків. Зокрема, захворювання здатне викликати важкі порушення нервової системи -Невралгії і запалення спинного мозку. При відсутності лікування герпесу в області геніталій можуть утворюватися погано загоюються герпетичні виразки. Варто відзначити, що найбільшу небезпеку генітальний герпес представляє для вагітних жінок.

Генітальний герпес і вагітність

Звичайний герпес на губах ніяк на зачаття дитини не впливає, оскільки запалення не торкається репродуктивні органи. А ось генітальний герпес у жінок може значно ускладнити нормальний хід вагітності і погіршити процес формування плоду.

Варто врахувати, що якщо жінка ніколи не хворіла звичайним вірусом герпесу, то при захворюванні генітальним герпесом під час першої третини терміну вагітності у неї значно підвищується ризик викидня, а на останніх місяцях вагітності – ймовірність народження недоношеної дитини. В окремих випадках генітальний герпес буває причиною завмерлої вагітності.
Якщо ще до зачаття генітальний герпес придбав хронічну форму, є небезпека активізації інфекції під час вагітності, оскільки в цей час у жінки відбувається природне зниження імунного захисту. Тим не менш, у цьому випадку зараження дитини відбувається рідко. Якщо ж майбутня мати була інфікована генітальним герпесом на останніх місяцях терміну, то у новонародженого можуть виникнути гострі герпетичні захворювання шкіри, нервів і очей.

Лікування генітального герпесу у жінок

Щоб вилікувати генітальний герпес, лікарю необхідно призначити комбіновану терапію. Тут можуть допомогти протигерпетичні та протизапальні засоби. Хороших результатів у комплексному лікуванні показав препарат Вітаферон, в основі якого складаються білки-інтерферони. Він здатний в найкоротший термін посилити імунний захист організму вагітної жінки і дозволяє зменшити тривалість лікування, а також дозування противогерпетических препаратів.

Задайте вопрос квалифицированному специалисту