Як лікувати хламідіоз

Хламідіоз вельми поширена венерична хвороба серед представників обох статей. Інфекцію у вигляді хламідій в організм занести легко, але от вилікуватися від захворювання набагато важче. Складнощі тут додає безсимптомний або малосимптомний перебіг хламідіозу. Тому відповісти на питання, як найкраще лікувати хламідіоз, просто так, без аналізу клінічної картини та стану хворого, не можна. Багато пацієнтів наївно вважають, що для установки діагнозу досить описати свої симптоми лікарю по телефону або запитати в інтернеті. Але насправді, зроблені таким чином опису клінічної картини хвороби не можуть дати гарантії встановлення точного діагнозу і призначення лікування.

Помилки в лікуванні хламідіозу

Зараз в інтернеті дійсно можна знайти велику кількість матеріалів про те, як найкраще лікувати хламідіоз. Як правило, при терапії цього захворювання застосовують антимікробні препарати. У деяких з них є навіть перевірені схеми застосування. Але більшість з них все ж призначені для підбору лікарем індивідуальної схеми лікування, враховуючи стан і всіх особливостей конкретного пацієнта. Самолікування досить небезпечно і може спричинити непередбачувані результати. Гостре запалення може перейти в хронічну форму, що надалі може привести до жіночого або чоловічого безпліддя. Самостійне лікування може стимулювати утворення нових штамів хламідій, які важко піддаються лікуванню.
Одномоментна терапія хламідіозу
Є ще одна помилка щодо лікування хламідіозу. Незважаючи на наявність безлічі інформаційних джерел про профілактику і лікування венеричних хвороб, деякі підлітки і навіть дорослі впевнені в тому, що хламідіоз – це незначна патологія, від якої можна позбутися простим введенням вагінальної свічки або прийомом якоїсь однієї таблетки. На жаль, у медиків немає ліків, які могли б вилікувати хламідіоз за один сеанс або за одну процедуру. Тому потрібно дуже критично оцінювати рекламні трюки, в яких обіцяють чудове позбавлення від хламідіозу на один-два дні.

Лікування хламідійної інфекції

Терапія хламідіозу повинна містити цілий комплекс лікувальних заходів. Першочергове завдання в ній полягає у ліквідації внутрішньоклітинних збудників. Для цього необхідно застосовувати антимікробні препарати, які знищують і виводять бактерії з організму. Не варто забувати, що використання таких засобів може викликати деякі небажані наслідки, такі як дисбактеріоз кишечника. Тому разом з антибіотиками застосовують також протигрибкові препарати. Крім цього, при наявності хворобливих симптомів призначаються ліки, що зменшують прояв подібних ознак. Також необхідно використовувати процедури для поліпшення і стимулювання крово- і лімфообіг в осередку захворювання.

Хламідіоз і імунна система

Оскільки хламідіоз часто призводить до збоїв в роботі імунітету, в комплексній терапії захворювання корисно застосовувати інтерферони. Препарат Вітаферон має у своєму складі основна діюча речовина альфа-2b інтерферон, що володіє яскраво вираженими противірусними та імуномодулюючими властивостями. Завдяки цьому під час лікування хламідіозу відбувається зупинка росту і розмноження збудника інфекції, посилюється фагоцитарна активність макрофагів. Застосування Вітаферона в комплексній терапії допомагає зменшити терапевтичні дози антибіотиків, гормональних засобів і зменшити їх негативні токсичні ефекти.

Задайте вопрос квалифицированному специалисту