Як вставляти свічки в пряму кишку?

На сьогодні ректальний спосіб введення свічок став вельми популярний. Свічки практично незамінні при лікуванні інфекційних захворювань сечостатевої системи і цілого ряду інших хвороб. Але не кожна людина знає, як правильно вводить в організм супозиторії. Особливу трудність цей процес викликає при лікуванні новонароджених і дітей до 3 років. Але нескладна процедура по силу кожній людині.

Ректальне введення свічок

Перед початком процесу слід вимити руки в холодній воді і висушити їх рушником. Свічки складаються з парафіну. Тому перед введенням її потрібно потримати в холодильнику або під холодною водою. Але свічка не повинна бути дуже холодною, так як це може викликати неприємні відчуття. Далі, необхідно зняти обгортку. Якщо потрібно використовувати тільки половину свічки, її потрібно розрізати уздовж.

Краще виконувати процес в одноразових медичних рукавичках. Перед ректальним введенням свічку потрібно змастити дитячим кремом або рослинним маслом для легкого і комфортного введення. Під рукою повинні бути одноразові серветки на випадок підтікання вмісту.

Краща поза для ректального введення свічки – лежачи на боці з підігнутими ногами. Однією рукою необхідно розсунути сідниці, а інший ввести свічку. Ректально свічка вводиться на відстані п’яти сантиметрів. Після введення свічки в організм потрібно стиснути сідниці на кілька секунд. У лежачому положенні потрібно знаходиться кілька хвилин, щоб свічка не вийшла назовні.
Як вводити свічки в пряму кишку новонародженому або дитині до 3 років?
Щоб ректально ввести малюкові свічку необхідно покласти його на спину, однією рукою підняти йому ніжки, інший вводити свічку. Вводити дитині свічку необхідно після дефекціі, інакше свічка може вийти з калом. Кращий час введення ректальної свічки маленькій дитині – під час сну.

Які купувати ректальні свічки?

На сьогодні для лікування вірусних інфекцій, а також для їх профілактики, найбільш ефективні свічки, які мають у своєму складі білки інтерферони. Можна вибрати Віферон або Вітаферон. Їх склад майже однаковий і відрізняється лише тим, що в віфероном є вітамін Е, а в Вітафероне його немає. Оскільки багатьом пацієнтам при лікуванні не рекомендується вживати вітамін Е, це вигідно відрізняє Вітаферон від Віферона. Не забувайте також, що Вітаферон значно дешевше Виферона при абсолютно однаковому ефекті. Вітаферон призначають дітям і дорослим. Препарат безпечний і не викликає побічних ефектів.

Чи буває передозування від застосування ректальних свічок?

Поки що випадків передозування від застосування ректальних свічок не зафіксовано. Тим не менш, намагайтеся не зловживати цим, дотримуйтеся рекомендацій, написаних в інструкції до препарату. Перед використанням свічок краще звернутися за консультацією до лікаря.

Дозування ректальних свічок

Залежно від того, який вік пацієнта і для лікування яких захворювань свічки повинні застосовуватися, ви можете вибрати ту дозування свічок, яка вам найбільше підходить. Свічки Вітаферон продаються в упаковках по 10 штук і від 250000 МЕ до 3 мільйонів МО інтерферону у кожній.

Задайте вопрос квалифицированному специалисту