Зараження хламідіозом – як воно відбувається

Найчастіше зараження хламідіями відбувається в результаті статевого контакту без використання презерватива. Ще одним варіантом зараження може бути побутовий шлях, у тому числі через предмети гігієни – але така форма інфікування відбувається набагато рідше. Також відомі випадки передачі хламідіозу від матері до дитини під час пологів.
Діти можуть заразитися хламідіями повітряно-крапельним шляхом, під час респіраторного захворювання. Хвороба небезпечна тим, що не має у багатьох випадках яскраво виражених симптомів, і в той же час може призвести до таких серйозних наслідків, як жіноче або чоловіче безпліддя.

Безсимптомний хладіміоз

У більшості випадків факт наявності в організмі хламідій виявляється в результаті планових аналізів. Крім цього, увагу лікаря можуть залучити скарги пацієнта на нетипові виділення зі статевих органів. Разом з тим, збудники хламідіозу можуть роками перебувати в організмі людини, ніяк себе не проявляючи. Це може сильно ускладнювати лікування, оскільки часто в таких випадках хворий звертається за допомогою тільки тоді, коли хвороба набуває хронічного характеру.
Жіночий хламідіоз зачіпає шийку матки, переходячи потім в матку і маткові труби. Можливе зараження та інших органів. У занедбаній формі віруси хламідії можна виявити навіть в органах, розташованих далеко від області геніталій.

Симптоми хламідіозу

Найчастіше хламідії поселяються на слизових оболонках статевих органів. У дітей в більшості випадків хламідіоз виявляють на слизовій в ротовій порожнині і на язиці. Хламідіоз у дорослих призводить до розвитку різних захворювань: вульвовагініту, уретриту, цервіціта, циститу, простатиту та інших хвороб сечостатевої системи.

Гострий хламідіоз можна визначити за такими ознаками: свербіж і печіння в статевих органах, специфічні виділення з уретри, почервоніння слизових оболонок, іноді хворі скаржаться на болі внизу живота. Тим не менш, гострий хламідіоз зустрічається рідше, ніж хронічний. І оскільки його симптоми помітні, він менш небезпечний з погляду своєчасності лікування.

Які ще хвороби викликає хламідіоз?

Хламідії можуть поселятися не тільки в органах сечостатевої системи і в ротовій порожнині – не рідкісні випадки, коли інфікування хламідіями слизових оболонок очей ставало причиною кон’юктівіта. Інфекція може призвести також до артриту суглобів нижніх кінцівок і хребта, захворювань серцево-судинної системи та ерозії шийки матки, яке, у свою чергу, може стати причиною ракової пухлини. Через зараження хламідіозом існує ризик появи позаматкової вагітності, непрохідності маткових труб, викидня, послеабортного або післяпологового ендометриту.
Не менш небезпечний хламідіоз для чоловіків. У занедбаній формі він здатний викликати хронічний простатит і бути причиною запалення сечового міхура, придатків яєчка і сечовипускального каналу. Всі ці захворювання можуть призвести в кінцевому підсумку до чоловічого безпліддя.

Як хламідії впливають на імунітет?

Людський організм не має до хламідій природної несприйнятливості, також як після успішно вилікуваного хламідіозу не набувається імунітет до захворювання. Інфекція після впровадження в клітини починає їх руйнувати, викликаючи широке запалення і ослаблення імунітету. Через це хламідіоз часто може бути причиною швидкої втомлюваності і втоми.

Лікування хламідіозу

Через те, що хламідії мають властивості, як вірусів, так і бактерій, і живуть усередині клітин, лікування хламідіозу буває дуже складним і вимагає комплексного застосування різних препаратів. Багато антибіотики безсилі проти хламідій, тому для лікування цього захворювання лікар повинен призначити антибактеріальні препарати з групи макролідів, що впливають на паразитуючого внутрішньоклітинного збудника. Також у комплексі терапії хламідіозу корисні будуть протизапальні засоби. Тут можна порекомендувати свічки Вітаферон, в основі складу яких містяться білки-інтерферони.

Задайте вопрос квалифицированному специалисту